Фінансування інвестиційного імпорту за рахунок кредитних ресурсів іноземних банків

ПАТ «Промінвестбанк» пропонує своїм клієнтам організацію фінансування зовнішньоторговельних операцій шляхом залучення грошових коштів іноземних банків.

Попередні умови для отримання фінансування:

  • Наявність зовнішньоекономічного контракту , який задовольняє вимогам до суми і походженню товару. Висновок кредитної угоди між ПАТ «Промінвестбанк» та іноземним банком.
  • Отримання експортером передоплати в розмірі 15% від вартості контракту (за рахунок власних коштів імпортера або банківського кредиту, у виняткових випадках за рахунок кредиту іноземного банку.
  • Отримання кредитного страхового покриття експортного кредитного агентства (ЕКА) і сплата страхової премії (за рахунок власних коштів імпортера, банківського кредиту або кредиту іноземного банку).
  • Випуск безвідкличного акредитива.

Характеристики контракту

Продавець

Експортер обладнання з більшості країн Західної та Східної Європи та інших країн, що надають експортні кредити з покриттям ЕКА.

Покупець

Українське підприємство.

Походження товарів, обладнання, робіт, послуг

Частка обладнання, робіт, послуг, вироблених в країні продавця (кредитора) обладнання країни-експортера повинна становити не менше 60-85%, залежно від країни.

Умови платежу

Не менш 15% від вартості контракту – авансовий платіж.

Не більше 85% від вартості контракту оплачується за рахунок кредиту, наданого ПАТ «Промінвестбанк» іноземним банком-кредитором.

Характеристики кредиту

Позичальник

Українське підприємство.

Кредитор

ПАТ «Промінвестбанк».

Термін і графік погашення

До 5-7 років. Погашення здійснюється однаковими піврічними платежами.

Надання кредиту

Вибірки по кредиту здійснюються шляхом оплати іноземним банком безпосередньо експортеру по безвідкличному акредитиву, випущеному на користь експортера, суми поставки/поставок за контрактом проти надання документів, відповідних умовам акредитива.

Забезпечення

Позичальник надає прийнятну для ПАТ «Промінвестбанк» заставу.

Витрати, пов'язані із залученням і обслуговуванням кредиту іноземного банку

Відсоткова ставка може бути плаваючою (LIBOR/EURIBOR + маржа) або фіксованою. Маржа іноземного банку встановлюється окремо для кожного кредиту.

Комісія за управління: % від суми кредиту, сплачується одноразово, зазвичай протягом 30 днів після підписання кредитної угоди.

Комісія за зобов'язання: % річних від суми кредиту, сплачується періодично на підставі кредитної угоди, укладеної з іноземним банком-кредитором і нараховується на невибрану частину кредиту з дати підписання кредитної угоди.

Страхові платежі на користь ЕКА: платежі здійснюються позичальником, однак можуть бути включені до суми кредиту (повинно бути узгоджене експортером та імпортером). Зазначені внески зазвичай залежать від суми та періоду погашення кредиту, а також від терміну поставки товару.

Винагорода ПАТ «Промінвестбанк»

Визначається залежно від умов кожної угоди.

Додатково підлягають оплаті комісії, пов'язані з випуском і обслуговуванням акредитива.

Для отримання більш докладної інформації про фінансування інвестиційного імпорту звертайтеся, будь ласка, до Департаменту зовнішньоекономічної діяльності ПАТ «Промінвестбанк»:

+38 (044) 364-65-67
+38 (044) 364-65-00
+38 (044) 364-65-04

E-mail: TSF@pib.ua

Додаткова інформація: